מכונות שתייה שימושיות מאוד בעולמנו המודרני ובמיוחד מכונות שתייה קרה.  מכונות אלו מאפשרות לאנשים להשיג שתיה קרה בהרבה אתרים בהם לא כלכלי או אין מענה למעט מכונות שתייה קרה שיכולות להיות מוצבות. להלן כמה דוגמאות לאתרים בהם יתבצע שימוש מאסיבי במכונות שתייה:

בבתי ספר מכונות שתייה הינן פופולאריות בקרב התלמידים שמחפשים בכל הזדמנות משהו מתוק.

מכונות שתייה אוטומטיות

מכונות שתייה עם חלון

בארה"ב יצאה תקנה חדשה במדינות מסוימות שאומרת כי אסורה מכירת משקאות ממותקים במכונות אוטומטיות ובקפיטריות, ובכלל בבתי ספר ובצדק! מכונות שתייה אוטומטיות בקרב תלמידים אמורות לספק צורך חשוב אך גם בבד לעזור בשמירת בריאותם של התלמידים ולכן מומלץ למכור יותר מים ומיצי פירות טבעיים. זו דרך טובה למנוע את תופעת ההשמנה בקרב ילדים שהולכת ותופסת תאוצה עם השנים וגם למנוע מילדנו לשתות משקאות לא בריאים.

אתר נוסף שמהווה נתח גדול בהתקנת מכונות אוטומטיות שתייה קרה הם בתי חולים. למרות המזנונים השונים בבתי החולים, למכונות אוטומטיות יש חלק חשוב במתן השירות לקהל שכן, המכונות יספקו שירות של 24/7 כולל שבתות וחגים. אספקת משקה קר וחטיף אנרגיה באמצע הלילה בהחלט יכול להוות גורם מרגיע ומספק . וכן, בבתי יולדות יש המון ביקורים של ילדים ומכונות שתייה ממש עושות להם את זה.. הן מהוות מוקד משיכה עבורם.

מכונות שתייה קרה פופולאריות גם במרכזים מסחריים שצצים המון בתקופה האחרונה. ברוב המרכזים המסחריים תוכלו לראות חנויות הלבשה, חנויות צעצועים וסופר גדול שמצריך עמידה ממושכת בתור כדי לקנות פחית שתייה. הגעה למרכז מסחרי ועריכת שופינג בהחלט יכולה להסתיים בקינוח של משקה קר ממכונת שתייה.

אתר נוסף להצבת מכונת שתייה קרה יכול להיות הקאונטרי או מועדון ספורט שכונתי. מקום כמו זה לא מספק שרותי מזנון בעונת הסתיו והחורף ומכונת שתייה בהחלט יכולה לענות על צורך למשקה קר בסיום של חדר הכושר. גם בקיץ כשהמזנון מלא ויש תור ארוך מכונות שתייה תספקנה מענה אולטימטיבי ללקוחות המזנון שמחפשים שתייה קרה ואין להם זמן וסובלנות לחכות.

מכונות שתייה קרה בחברות יכולות להביא לאי יציאתם של העובדים מחוץ לשטחי החברה במטרה לחפש מזון ושתייה. העובדים אינם צריכים לעזוב את אזור עבודתם ובכך יתרון כלכלי מצטבר לחברה בשעות עבודה ויעילות גבוה יותר. נוסף לכך שבידי החברה לוודא שעובדיהם ייהנו ממזון בריא יותר ובכך בטווח ארוך יש משמעות גם על בריאות ושימוש מועט יותר בניצול ימי מחלה הפוגעים בזרימת העבודה התקינה של החברה ואף ברווחיה.