מזנון או מכונות אוטומטיות – מה כדאי?

מקומות עבודה רבים, בתי ספר, מכללות ועוד ארגונים רבים קיימת התלבטות באם להכניס לארגון מזנון או מכונות אוטומטיות. סוגיה זו נבחנת בעיקר על ידי חברי הנהלת הארגון  וכוללת הביטים ודעות שונות.

הכול תלוי בכמות אך לא פחות חשובה האיכות!! ואכן, גורם ראשוני ועיקרי  בהחלטה, הוא מספר האנשים שהשירות אמור לספק. ולעיתים כמות האנשים בארגון דורשת הן הפעלה של מזנון והן הפעלה של מכונות אוטומטיות.

החלטת הארגון להכנסת מזנון לתחומה, נובעת בין היתר, ממספר רצונות: הרצון בשירות אישי מידי אדם פיסי, הרצון באוכל טרי מוכן במקום וכן, בקבלת דמי שכירות על בסיס חודשי – וכל זאת במטרה לנצל כל מ"ר בשטח הארגון.

מכונות אוטומטיות בדרך כלל נדרשות על ידי הארגון  מכמה סיבות ובניהן: אספקת שירותי מזון ושתייה זמינים 24/7, (לרוב במקומות עם משמרות), חוסר רצון לבזבז "כוחות" וזמן מול בעל מזנון (שלרוב טוען כי לא מרוויח….), חוסר במקום פיסי, מספר אנשים קטן ביחס לזה הנצרך להפעלת מזנון.

בארגונים שונים ניתן לראות מיני מזנון או בשם אחר: עגלת קפה. גם הפעלה של עגלת קפה דורשת העסקה של כוח אדם דבר שגורר את עליית מחירי המוצרים לצרכן הסופי. מה שלא נכלל במחירי המוצרים הנמכרים במכונות האוטומטיות וכן צריך לבוא בחשבון.

לעיתים קרובות בתי קפה שונים בסביבות עבודה ואזורי תעשיה מקצים מיני מזנון לארגון בינוני ומטה ומיד מתוודים לחוסר הכדאיות הכלכלית של המקום שכן, העסקת מוכרן, תשלום שכירות והוצאות נלוות נוספות של המקום גוררות חוסר רווחיות אשר באה לידי ביטוי על חשבון הצרכנים הסופיים שהם: המועסקים שלכם, המבקרים ולקוחות הארגון.

מכונות אוטומטיות אכן יכולות לספק מזון טרי על בסיס יומי!  הנושא תלוי בחברה המפעילה מכונות אוטומטיות, בדרישות הארגון הספציפיות ובנתונים הקיימים. מה שבטוח הוא ששקט תעשייתי וראש פנוי כן תוכלו לקבל ממכונות אוטומטיות. לחצו למידע נוסף על מכונות שתייה.